Преузмите Tech Food Study II документ.
Преузмите Tech Food Study II документ.
Истраживачки тим Института за економику пољопривреде - Београд на пројекту TECH.FOOD, присуствовао је 23. фебруара 2012. године Завршној конференцији Пројекта, организованој од стране партнера из Мађарске – Универзитета Корвинус из Будимпеште. Конференцији, одржаној у хотелу Gellert у Будимпешти, присуствовао је велики број учесника из сектора привреде, науке, образовања и јавних институција из земаља региона Југоисточне Европе.
У оквиру међународног пројекта - Решења и интервенције за технолошки трансфер и иновације прехрамбеног сектора у регионима Југоисточне Европе, 9. Фебруара 2012. године у просторијама Пресс центра Удружења новинара Србије у Београду одржан је тренинг за представнике месно-прерађивачке индустрије Србије.
Окупљеном аудиторијуму се обратио доц.др Драган Василев са предавањем на тему Производња аутохтоних производа у Србији. Предавач је истакао разлике између традиционалне и индустријске производње аутохтоних производа и представио најважније аутохтоне месне прерађевине карактеристичне за Републику Србију.
У оквиру међународног пројекта - Решења и интервенције за технолошки трансфер и иновације прехрамбеног сектора у регионима Југоисточне Европе, 7. Фебруара 2012. године у просторијама Пресс центра Удружења новинара Србије у Београду одржан је тренинг за представнике месно-прерађивачке индустрије Србије.
Истраживачки тим Института за економику пољопривреде из Београда, на позив колега из Агенције за рурални развој Истре, присуствовао је догађају под називом „Подстицање размене иновација у прехрамбеном сектору између Истре и Србије“, у периоду 7-9. јули 2011 године, у Поречу, Истра - Хрватска. Тродневни догађај организован је у оквиру међународног пројекта „Решења и интервенције за технолошки трансфер и иновације у пољопривредно-прехрамбеном сектору у Југоисточним регионима - TECH.FOOD“.
Дана 22 јуна 2011 године са почетком од 12 часова, у Мартинцима у Ресторану Мимоза, одржана је промотивна активност пројекта TECH.FOOD - Решења и интервенције за технолошки трансфер и иновације прехрамбеног сектора у регионима југоисточне Европе, организованог од стране Института за економику пољопривреде из Београда.
Током периода 16-17. јун 2011. године, одржан је у Бечу састанак Управног одбора Пројекта EU-TECH.FOOD (место одржавања састанка било је аустријско Министарство пољопривреде, шумарства, заштите животне средине и водопривреде) организован од стране аустријског партнера (АWИ из Беча). Поменутом догађају су присуствовали сви партнери из пројектног конзорцијума. Институт за економику пољопривреде из Београда су представљали Бојана Бекић, Велибор Потребић и Марко Јелочник.
Истраживачки тим Института за економику пољопривреде из Београда је организовао, у оквиру својих редовних активности на пројекту Решења и интервенције за технолошки трансфер и иновације у пољопривредно-прехрамбеном сектору у Југоисточним регионима - TECH.FOOD, Транснационалну фокус групу ТФГ, под темом Безбедност хране у индустрији меса. Догађај је одржан 27. маја 2011, у хотелу Палас у Београду, Србија.
У оквиру међународног пројекта под називом „Решења и интервенције за технолошки трансфер и иновације прехрамбеног сектора у регионима Југоисточне Европе“, 25. фебруара 2011. године у Клубу међународног прес центра у Београду одржан је тренинг за представнике месно-прерађивачке индустрије у Србији. Тренингу су, поред позваних представника месно-прерађивачке индустрије, присуствовали и менаџер Пројекта Проф. др Драго Цвијановић, спољни сарадник Јованка Нинковић као и истраживачи ангажовани на Пројекту.
Теме овог тренинга биле су „Управљање ризиком у савременом пословном окружењу – иновативна економија“ и „Консалтинг као облик учења и модел развоја менаџерских вештина“ чију презентацију су одржали истраживачи Института за економику пољопривреде Мр Радојица Сарић и Мр Весна Параушић.
Основни циљ тренинга је био да се домаћи произвођачи што више упознају са потенцијалима и користима проистеклим из увођења иновација у производњу као и да им се укаже на могућности успостављања веза са произвођачима из земаља учесница на Пројекту.
Страна 1 од 2