EU Water

На шестом међународном научном и партнерском форуму у Букурешту у Румунији , који се одржао у хотелу "Новотел", у периоду од 25 до 28 јануара 2012. године, делегацију Института за економику пољопривреде чинили су су Мр Велибор Потребић, истраживач-сарадник и дипл. инж. Маријана Јовановић, истраживач-приправник. Међународни скуп био организован у оквиру редовних активности на пројекту ЕU.WATER - "Транснационални интегрисани менаџмент воденим ресурсима у пољопривреди за петребе хитне контроле Европских вода".

ИЗВЕШТАЈ СА ШЕСТОГ НАУЧНОГ И ТЕХНИЧКОГ ПАРТНЕРСКОГ ФОРУМА - EU WATER 26-27. 01. 2012. Букурешт – Румунија ИЗВЕШТАЈ СА ШЕСТОГ НАУЧНОГ И ТЕХНИЧКОГ ПАРТНЕРСКОГ ФОРУМА - EU WATER 26-27. 01. 2012. Букурешт – Румунија Novotel EU Water (2)

Састанак је отворио господин Валерија Табара, Министaр пољопривреде Румуније. У поздравном говору истакао је важност адаптације Румунске руралне економије у Европској пољопривредној пракси, као и потребе за успостављање националне стратегије одрживог развоја, као и решавање тренутног проблема загађења вода и земљишта нитратима и нитритима из пољопривредне праксе.

ИЗВЕШТАЈ СА ШЕСТОГ НАУЧНОГ И ТЕХНИЧКОГ ПАРТНЕРСКОГ ФОРУМА - EU WATER 26-27. 01. 2012. Букурешт – Румунија ИЗВЕШТАЈ СА ШЕСТОГ НАУЧНОГ И ТЕХНИЧКОГ ПАРТНЕРСКОГ ФОРУМА - EU WATER 26-27. 01. 2012. Букурешт – Румунија ИЗВЕШТАЈ СА ШЕСТОГ НАУЧНОГ И ТЕХНИЧКОГ ПАРТНЕРСКОГ ФОРУМА - EU WATER 26-27. 01. 2012. Букурешт – Румунија

На састанку је било речи о досадашњим резултатима које су оствариле земаље чланице и учеснице на пројекту. Посебан акценат је стављен на досадашњу имплементацију Нитратне Директиве 91/676, Директиве о водама 2000/60, као и начинима за смањење загађености вода и земљишта нитратима и нитритима из пољопривредне праксе. Представници лидер партнера Провинције Ферара из Италије су присутнима упутили сугестије о начину израде финалних извештаја на пројекту (Layman Report и Green book). На крају састанка донете су одлуке и закључци о финалној конференцији пројекта која треба да се одржи 23. и 24. априла у Будимпешти у Мађарској.