и пракса у служби аграра

макроекономска истраживања, микроекономска истраживања, саветодавство и едукација, издаваштво, статистика и информатичка подршка

Научна истраживања

Повезујемо науку и привреду

Предузећа из области пољопривреде и прехрамбене индустрије корисници су услуга Института, нарочито у областима: израде конкретних инвестиционих елабората и техничке документације, процене вредности капитала, увођења стандарда квалитета и др.

IEP SUORGANIZATOR PANELA „KAKO POVEĆATI PRIHOD U POLJOPRIVREDI“

Panel na temu „Kako povećati prihod u poljoprivredi“ održan je 24. januara 2024. godine u Novom Sadu, u Privrednoj komori Vojvodine. Organizatori panela bili su Privredna komora Vojvodine, Privredna komora Srbije i preduzeće „Info tim logistika“, a suorganizatori: Institut za ekonomiku poljoprivrede – Beograd, Produktna berza – Novi Sad, Zadružni savez Vojvodine i Poljoprivredni fakultet – Novi Sad. Uvodna izlaganja na panelu imali su: Žarko Galetin, agrarni analitičar, na temu „Analiza tržišta ratarskih proizvoda – projekcije za 2024. godinu“; DVM Nenad Budimović, sekretar Udruženja za stočarstvo i preradu stočarskih proizvoda u Privrednoj komori Srbije, koji je izlagao na temu „Povećanje proizvodnje – domaće potrebe – potencijali izvoza“ i Goran Knežević, koji je govorio ispred Udruženja „Biogas“ na temu „Elektrane na biogas – doprinos ruralnom razvoju“. U ime Instituta za ekonomiku poljoprivredu u Beogradu učesnike skupa, među kojima su bili pretežno predstavnici poljoprivrednih preduzeća i poljoprivrednih gazdinstava, pozdravila je dr Gordana Radović. Ona je tom prilikom istakla da Institut ove godine obeležava 75 godina kontinuiranog rada u okviru kojih je dao značajan doprinos razvoju našeg agrara. Skupu je prisustvovao i dr Anton Puškarić, naučni saradnik u Institutu za ekonomiku poljoprivrede u Beogradu.