• +381(0)11 6972858
  • Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

Наука
и пракса у служби аграра

макроекономска истраживања, микроекономска истраживања, саветодавство и едукација, издаваштво, статистика и информатичка подршка

Научна истраживања

Повезујемо науку и привреду

Предузећа из области пољопривреде и прехрамбене индустрије корисници су услуга Института, нарочито у областима: израде конкретних инвестиционих елабората и техничке документације, процене вредности капитала, увођења стандарда квалитета и др.

Одржива пољопривреда и рурални развој у функцији остваривања стратешких циљева Републике Србије у оквиру Дунавског региона

Одржано предавање у општини Рума у оквиру пројекта 46006  "Одржива пољопривреда и рурални развој у функцији остваривања стратешких циљева Републике Србије у оквиру Дунавског региона"- потпројекат Урбана и периурбана пољопривреда у метрополитенском подручју Београд - Нови Сад.

tmb_dunavski regioni tmb_dunavski regioni (2) tmb_dunavski regioni (3)

Дана 10.10.2011. године са почетком у 10 часова у Свечаној сали Средње пољопривредно прехрамбене школе "Стеван Петровић - Бриле" у Руми, одржано је предавање у оквиру пројекта бр. 46006  "Одржива пољопривреда и рурални развој у функцији остваривања стратешких циљева Републике Србије у оквиру Дунавског региона"- потпројекат Урбана и периурбана пољопривреда у метрополитенском подручју Београд - Нови Сад.. Предавањем под насловом "Одржива пољопривреда са посебним нагласком на органску производњу – Рума 2001" направљена је тематска област којом су обухваћене општине Ириг, Сремски Карловци, Инђија, Рума, и актуелне теме везане за одрживу пољопривреду, мултифункционалну пољопривреду и технологију производње појединих биљних врста.

Поздравним говорима и интерактивним учешћем у решавању проблема учествовали су и проф. емеритус Бранка Лазић са Пољопривредног факултета из Новог Сада, која је својим излагањем направила осврт на актуелни Мастер план одрживог развоја Фрушке Горе. Поздравни говор подржали су и Милан Простран, дипл. инг. из Привредне коморе Србије и Јулкица Симић, дипл. инг. шеф одсека за рурални развој и Пољопривредне Саветодавне Службе АП Војводине. Присутне су поздравили Санда Кљештановић, дипл. инг. саветодавац из ПСС ОЈ Рума и Петар Маринковић, директор школе. Предавач овог скупа био је Др Владимир Филиповић, истраживач са Института "Тамиш". Предавање је организовано од стране Института "Тамиш" и ПСС "Рума", а планирана су и предвања у Панчеву, Селенчи, Београду и Новом Саду у току октобра и новембра месеца. На предавању присутни пољопривредни произвођачи су могли су попунити анкете о познавању и практиковању органске производње.  [ преузми овде]

У оквиру предавања учешће су узели представници Института за економику пољопривреде др. Јонел Субић, заменик директора Института за економику пољопривреде и руководилац потпројекта, са темом "Методе за оцену еколошке одрживости на пољопривредним газдинствима", као и мр Весна Параушић са темом "Значај формирања удружења и задруга".

tmb_dunavski regioni (4) tmb_dunavski regioni (5) tmb_dunavski regioni (6) tmb_dunavski regioni (1)

Предавање је било отворено за све примарне произвођаче који директно учествују у систему органске производње и институтције који се баве овом проблематиком: Пољопривредни факултет из Београда, Економски факултет Суботица, Факултет за биофарминг из Бачке Тополе, Институт за примену науке у пољопривреди из Београда, Пољопривредни факултет из Новог Сада, Институт за ратараство и повртарство из Новог Сада, Привредна комора Србије, Покрајински секретаријат за пољопривреду, водопривреду и шумарство, Агенција Сједнињених Држава за међународни развој (УСАИД), Пољопривредна Саветодавна Служба ОЈ ПСС ˝Рума˝, Зелена мрежа Војводине, Органик контрол Систем и други.


© 2005-2024 Институт за економику пољопривреде Београд

Search