Домаћи пројекти

Радионица 1 - Сајам

На манифестацији AGRO BELGRADE 2022, у Београдском сајму (Хала 2 – Конференцијска сала) је 28.01.2022. године, одржана прва радионица у склопу реализације пројекта: „УНАПРЕЂЕЊЕ СИСТЕМА САДЊЕ, КОНКУРЕНТНОСТИ И ЕКОНОМИЧНОСТИ ПРОИЗВОДЊЕ БОРОВНИЦЕ: ПРИМЕНА ИНОВАТИВНИХ ТЕХНОЛОГИЈА У ФУНКЦИЈИ ОДРЖИВОГ РУРАЛНОГ РАЗВОЈА СРБИЈЕ“.

Институт за економику пољопривреде је носилац поменутог пројекта, а Пројекат се реализује у сарадњи са Top Events Team d.o.o. Београд и Пољопривредном саветодавном и стручном службом ПССС Београд (Младеновац) д.о.о.

Пројекат финансира Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Србије, у оквиру подстицаја за унапређење система креирања и преноса знања кроз развој техничко-технолошких, примењених, развојних и иновативних пројеката у пољопривреди и руралном развоју у 2021. години.

Током реализације радионице присутним учесницима представљене су следеће теме: Унапређење система садње, конкурентности и економичности производње боровнице: Примена иновативних технологија у функцији одрживог руралног развоја Србије, Методологија за израчунавање варијабилних трошкова у воћарству и Методологија за оцену економске ефективности инвестиција у воћарству.